W naszym zespole łączymy pasję do edukacji globalnej z doświadczeniem trenerskim, podróżniczym, a także wykształceniem kierunkowym. Nasz zespół łączy zróżnicowane kompetencje, dzięki czemu wzajemnie się wymieniamy i inspirujemy. Oferujemy szeroki wachlarz działań edukacyjnych, w których kierujemy się Kodeksem ws. obrazów i wiadomości krajów globalnego Południa i uważnością na to, aby nie powielać stereotypów. Prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży i dorosłych, w siedzibach placówek i firm, jak i na festiwalach czy innych wydarzeniach.
Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego, która uświadamia istnienie zjawisk i współzależności globalnych. Uczy krytycznego myślenia oraz dostrzegania wzajemnych powiązań i przenikania systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych. Tłumaczy przyczyny i skutki zjawisk, uwzględnia perspektywy osób z krajów globalnego Południa, rozwija rozumienie zrównoważonego rozwoju, rolę ochrony praw człowieka i postrzegania świata, jako złożonego i dynamicznie zmieniającego się systemu.
Proces, którego celem jest kształtowanie rozumienia odmienności kulturowych, szanowania ich oraz przygotowanie do dialogowych interakcji z przedstawicielami innych kultur. Naszym celem jest głównie budowanie otwartości na reprezentantów innych kultur oraz świadomości ich wzajemnego przenikania się.
Przygotowuje ludzi do rozwiązywania konfliktów bez przemocy oraz wzmacnia w potrzebie działania na rzecz pokoju na świecie. Uświadamia konieczność działań w skali globu na rzecz sprawiedliwości, równości i przestrzegania praw człowieka, zgodnie z zapisami Deklaracji ONZ o wychowaniu społeczeństw w duchu pokoju. Sprzeciwia się romantyzowaniu wojen oraz udziału dzieci w nich.
Propagowanie wiedzy, umiejętności, postaw i wartości, które prowadzą do przeciwdziałania powstawaniu konfliktów i przemocy zarówno na poziomie interpersonalnym, jak i międzygrupowym (w tym międzynarodowym). Skupiamy się głównie na działaniach antyprzemocowych w szkołach oraz m.in. tam, gdzie znajdują się przedstawiciele i przedstawicielki grup mniejszościowych.
To “świadome działanie podnoszące wiedzę, umiejętności i wpływające na postawy, które ma na celu przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami oraz wspieranie równości i różnorodności” [równość.info]. Elementy antydyskryminacyjne obecne są we wszystkich naszych działaniach edukacyjnych.
Zgodnie z definicją Unii Europejskiej – “przygotowanie jednostek do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i wyposażenie ich w niezbędna wiedzę, umiejętności i postawy umożliwiające wnoszenie znacznego wkładu w rozwój i dobrobyt społeczeństwa.”
Kształcenie i wychowywanie społeczeństwa w duchu dbania o środowisko przyrodnicze. Ten rodzaj edukacji realizujemy zarówno jako niezależny temat (na przykład warsztaty o tym, jak zminimalizować nasz wpływ na zmianę klimatu) , jak i w postaci wplatania elementów poszanowania natury do innych naszych działań.