Inne formy wsparcia

Sposobów na zaangażowanie się jest mnóstwo. Poniżej garść inspiracji. Realizacja nawet jednego z poniższych punktów ma dla nas duże znaczenie, a kilku z nich to już naprawdę konkretne wsparcie. Jeśli macie jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy, doradzimy, pomożemy.
Kontakt na fundacja.gonact@gmail.com.

🟢 Zamów warsztaty lub prelekcje z naszej płatnej oferty

dla grupy przedszkolnej, klasy szkolnej, kadry pedagogicznej, rodziców, pracowników swojej firmy, uczestników festiwalu podróżniczego czy dowolnej innej grupy odbiorców/-czyń. Naszą ofertę edukacyjną znajdziecie
tutaj. Oferta jest szeroka, więc mamy nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś interesującego. Jeśli macie pomysł na inne spotkanie edukacyjne, którego zabrakło w ofercie, a które mieści się w obszarze naszych specjalizacji. Zapraszamy do kontaktu: fundacja.gonact@gmail.com.

🟢 Zorganizuj warsztaty fundraisingowe

Gotujesz pyszne meksykańskie potrawy? Umiesz świetnie fotografować? Przerabiasz używane ubrania na perełki modowe? Zorganizuj warsztaty, z których dochód zostanie przeznaczony na nasze działania. Napisz do nas, podpowiemy krok po kroku jak zorganizować taki event i pomożemy w rekrutacji uczestników. Jeśli jesteś z Wrocławia lub najbliższych okolic, zorganizujemy takie wydarzenie razem – wspólnie zadbamy o promocję, poszukamy miejsca na warsztaty. Kontakt: aleksandra@goandact.org.

🟢 Zrób zakupy w naszym butiku charytatywnym “Na dobrą sprawę”

Oferujemy wyselekcjonowane, zadbane ubrania i akcesoria damskie w drugiego obiegu. Kupując u nas dbasz o środowisko, realizujesz ideę less waste, wspierasz nasza działania na rzecz dzieci i młodzieży oraz bawisz się modą i oryginalnym stylem. Czy może być lepiej? 🙂 Kontakt: nadobrasprawe.sklep@gmail.com.

🟢 Przekaż ubrania i akcesoria damskie do naszego sklepu charytatywnego „Na dobrą sprawę”

Przyjmujemy ubrania i akcesoria damskie w stanie idealnym lub bardzo dobrym. Opowiedz o sklepie swoim przyjaciółkom i koleżankom, zachęć je do przekazania ubrań. Kontakt: nadobrasprawe.sklep@gmail.com.

🟢 Zorganizuj wydarzenie fundraisngowe lub połącz organizowany przez Ciebie event z pomocą fundacji.

Planujesz ślub? Gratulacje! To dobra okazja, żeby zamiast kwiatów zbierać drobne kwoty finansowe na wsparcie naszych działań. Może np. na warsztaty o prawach dziecka, na których najmłodsi dowiadują się, gdzie szukać pomocy, gdy ich prawa są łamane. Organizujesz w pracy imprezę integracyjną? Może przy okazji postawisz nasze puszki na datki z informacją, że pieniądze zbierane są na przygotowanie wydarzeń integracyjnych dla dzieci cudzoziemskich. Napisz do nas, a podpowiemy, jak zorganizować taką zbiórkę. Kontakt: aleksandra@goandact.org.

🟢 Zajrzyj koniecznie do pozostałych zakładek:

Przekaż darowiznę
Zostań wolontariuszką / wolontariuszem.

🔵 Zrób zakupy online za pomocą platformy FaniMani

Platforma obsługuje ponad 1000 sklepów (w tym tak popularne jak IKEA, Booking.com czy Allegro). Płacisz tyle, co zwykle, a procent od zakupów trafia do nas. Czyż to nie wspaniała forma wsparcia? W okienku, gdzie należy wskazać beneficjenta, wpisz “fundacja gonact” (bez apostrofów).

🔵 Prowadzisz własną firmę? Pracujesz na decyzyjnym stanowisku w korporacji? Przekaż darowiznę rzeczową lub udostępnij nam możliwość bezpłatnego skorzystania z Waszych usług.

Dla przykładu niniejsza strona internetowa została w całości przygotowana bezpłatnie przez firmę Blue Paprica. Ikea Wrocław przekazuje nam bezpłatnie wybrane materiały na nasze warsztaty. Blogerka podróżnicza i właścicielka marki Where is Mint – Maria Pertek umożliwiła nam nagranie serii filmów, m.in. na temat ochrony dzieci przed wykorzystywaniem w sektorze turystycznym. Prowadzicie drukarnię? Chętnie wydrukujemy o Was poradniki o ochronie praw dziecka. Specjalizujecie się w marketingu online? Może pomożecie nam poprowadzić kampanię na temat eliminacji niewolniczej pracy dzieci? Jesteście ekspertami e-commerce? Być może macie możliwość oddelegowania pracownika do optymalizacji naszego sklepu charytatywnego “Na dobrą sprawę”? To tylko przykłady. Pomysłów jest mnóstwo! Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów: fundacja.gonact@gmail.com.

🔵 Opowiedz o naszej Fundacji szefowi swojej firmy i/lub osobie odpowiedzialnej za działkę CSR.

Poinformuj o możliwości zamawiania u nas ciekawych prelekcji dla pracowników firm, o możliwości druku publikacji czy zorganizowania wydarzenia fundraisingowego w firmie. Przykład? Capgemini Wrocław w Dzień Piekarza zorganizował sprzedaż ciast przygotowanych przez pracowników, a dochód z akcji przeznaczył na jeden z projektów naszej fundacji: „Podróże a prawa dziecka”. Masz pomysł? Lub dopiero szukasz pomysłu? Zapraszamy do kontaktu: fundacja.gonact@gmail.com.

🔵 Wesprzyj druk naszych publikacji.

Zachęcamy do zasponsorowania druku naszych publikacji, zarówno przez drukarnie, jak i inne podmioty, które mają możliwość uwzględnienia takiego kosztu w swoim budżecie. W zamian oferujemy możliwość umieszczenia logotypu oraz informacji, że druk powstał przy wsparciu danego podmiotu. Kontakt: fundacja.gonact@gmail.com.

🔵 Nagłaśniaj nasze działania.

Wiele z naszych projektów to kampanie społeczne, których celem jest dotarcie z różnymi ważnymi informacjami do jak najszerszej grupy odbiorców. Mówimy m.in. o tym, jak pomagać dzieciom, będącym ofiarami przemocy, czy o etycznym podróżowaniu. Zaglądaj na nasze media społecznościowe, udostępniaj posty, lajkuj, komentuj, przekazuj wiedzę dalej. Kontakt: fundacja.gonact@gmail.com.