EDUKACJA EKOLOGICZNA

 

kolaz-edueko(1)_green

 

Edukacja ekologiczna jest dla nas niezwykle ważnym kierunkiem działań (pełna oferta edukacyjna znajduje się tutaj).

Z naszymi działaniami proekologicznymi docieramy do dzieci i młodzieży w różnym wieku: od przedszkolaków do uczniów liceów.

 

Edukację ekologiczną prowadzimy stosując bardzo zróżnicowane metody pracy: warsztaty, prezentacje, spotkania z ekspertami, prace manualne, zajęcia terenowe, wycieczki. Pracujemy z grupami szkolnymi i przedszkolnymi oraz organizujemy zajęcia otwarte, na które zapisać się może każdy, kto ma ochotę zgłębiać tajniki ekologii.

 

Państwa uwadze polecamy w szczególności następujące zajęcia:

  • Jestem eko! (warsztat dla dzieci szkolnych i przedszkolnych)

Zajęcia będące wprowadzeniem do tematu ekologii. Prowadzone są w różnych wersjach dostosowanych do grupy wiekowej odbiorców. Rozmawiamy o sposobach dbania o Planetę Ziemię w naszym codziennym życiu: segregacji śmieci, oszczędzaniu wody, dbaniu o owady, jeżdżeniu na rowerze zamiast autem, używaniu toreb wielokrotnego użytku i nie tylko…

  • Mądrze pomagamy ptakom (warsztaty dla dzieci szkolnych)

Rozmawiamy z uczestnikami na temat zasad obcowania z ptakami i pomagania im. Czy można ptaki karmić chlebem? Czy każdy znaleziony pisklak potrzebuje naszej pomocy? Jak wygląda prawidłowo skonstruowana budka lęgowa? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiadamy podczas warsztatów. Propozycja dostępna również w formie warsztatów terenowych połączonych z obserwacją ptaków w ich naturalnym środowisku.

  • Instrumenty z niczego (zajęcia manualne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych)

Zajęcia techniczno-plastyczne podczas których dzieci wyczarowują instrumenty muzyczne ze śmieci i innych niepotrzebnych rzeczy. Pracy twórczej towarzyszy rozmowa na temat idei recyclingu i upcyclingu i wpływu ponownego wykorzystywania zużytych przedmiotów na środowisko.

  • Ziemskie śmietnisko (warsztaty dla dzieci szkolnych)

Bogato ilustrowana zdjęciami prezentacja skutków zanieczyszczania środowiska śmieciami. Poszukiwanie rozwiązań prowadzących do redukcji ilości produkowanych śmieci. Zajęcia połączone są z częścią kreatywno-manualną, podczas której dzieci tworzą kwiaty z kolorowych toreb foliowych i starych sznurków.

  • Oszczędzać wodę? A po co? A jak? (warsztaty dla dzieci szkolnych)

Interaktywna prezentacja wyjaśniająca powiązanie indywidualnego zużycia wody z problemem niedostatku wody na świecie. Wspólna refleksja nad tym, co mogą zrobić dzieci, żeby oszczędzać wodę i jaki będzie tego efekt. Nawiązanie do konieczności oszczędzania wszelkich zasobów, z których korzystamy.

 

kolaz-edueko(2)_green